Postkoitální antikoncepce - dotazník

Dostupné metody postkoitální antikoncepce jsou uvedeny níže a jsou založeny na užití hormonálních perorálních přípravků. Přípravky jsou dostupné v lékárnách, jsou přibližně stejně účinné a bezpečné, liší se cenou a dobou použitelnosti od nechráněného styku. Po vyplnění tohoto dotazníku Vám bude předepsán recept v elektronické formě a spolu s dalšími informacemi zaslán na Vaši emailovou adresu uvedenou při registraci. Za určitých podmínek máte možnost získat některé z těchto přípravků v lékárně bez receptu.

Zobrazit informace o možnosti výdeje bez receptuSkrýt informace o možnosti výdeje bez receptu

VĚK 15-16 LET

Na přípravky postkoitální antikoncepce Postinor-2, Nulsora 1,5mg a Escapelle je nutno si opatřit recept nebo eRecept. Přípravek ellaOne je volně prodejný v lékárnách bez omezení. Alternativně můžete jako postkoitální antikoncepci použít přípravky Loette, Microgynon, Minisiston, Triquilar nebo Tri-Regol (Yuzpeho metoda), máte-li je k dispozici. Pokud zvolíte tuto metodu níže, zašleme Vám podrobné informace k užití.

Podrobné informace na webu SÚKL

VĚK NAD 16 LET

Na přípravky Postinor-2, Escapelle, Nulsora 1,5mg a ellaOne recept nepotřebujete, jsou volně prodejné v lékárnách. Přípravky si musíte vyzvednout osobně s průkazem totožnosti a vyplnit příslušný formulář. Objednáte-li si eRecept na tomto portálu www.gynlink.cz, nebudete muset prokazovat totožnost a vyplňovat formulář, tak jako v lékárnách.

Alternativně můžete jako postkoitální antikoncepci použít přípravky Loette, Microgynon, Minisiston, Triquilar nebo Tri-Regol (Yuzpeho metoda), máte-li je k dispozici. Pokud zvolíte tuto metodu níže, zašleme Vám podrobné informace k užití.

Podrobné informace na webu SÚKL

Skrýt informace o možnosti výdeje bez receptu

Vystavení receptu je možné pouze pro registrované uživatele a proto Vám doporučujeme se zaregistrovat již nyní.

Pojištěnkám pojišťoven Uniqa, Slavia a Maxima nebude elektronický recept vystaven, neboť tyto pojištěnky nelze identifikovat v centrálním registru čísel pojištěnců.

* Vámi preferovaná metoda

Vystavení receptu je možné pouze pro registrované uživatelky a proto Vám doporučujeme se zaregistrovat již nyní.

V případě, že jste zaregistrovaná a přihlášená uživatelka, pak se níže uvedené pole pro emailovou adresu předvyplní Vaší emailovou adresou uvedenou při registraci. Pokud by se vám nepodařilo požadavek na službu dokončit, kontaktujeme Vás na uvedeném e-mailu.

1. strana z 5