Aktuality

Nitroděložní tělísko IUB SCu300M MIDI

IUB SCu300B MIDI - nitroděložní kulička


Na trhu je nové nitroděložní tělísko IUB SCu300B MIDI - nitroděložní kulička ( od Ocon Medical Ltd.)

Nitroděložní kulička IUB (Intra Uterine Ball) SCu300B MIDI je nehormonální nitroděložní tělísko kulovitého tvaru s měděnými perlami. Indikuje se k zabránění nechtěného početí (antikoncepce) až na dobu 5 let.

Nitroděložní kulička IUB SCu300B MIDI

•  přináší vyšší účinnost ve srovnání s perorální antikoncepcí
•  neobsahuje žádné hormony
•  zabraňuje těhotenství pouze lokálně - v děloze účinkuje až po dobu 5 let
•  neovlivňuje sexuální touhu (libido) ani metabolizmus kostí
•  neovlivňuje ovulaci
•  nezpůsobuje zvýšení hmotnosti

Díky své malé velikosti (asi 1/3 běžných nitroděložních tělísek tvaru T) se může nitroděložní kulička IUB SCu300B MIDI zavádět téměř bezbolestně i bez lokálního umrtvení.

Nitroděložní kulička IUB SCu300B MIDI je také vhodná a účinná metoda antikoncepce pro mladé dívky, které ještě nebyly těhotné. Po vyjmutí tělíska se plodnost ihned obnoví.

Nitroděložní kulička IUB SCu300B MIDI účinkuje stejným způsobem jako jiná nitroděložní tělíska. Antikoncepční účinek zajišťuje měď z perel. Jakmile je nitroděložní kulička IUB SCu300B MIDI umístěna do děložní dutiny, začnou měděné perly kontinuálně uvolňovat velmi malé množství mědi. Uvolňované množství je mnohonásobně menší, než se do organizmu dostává běžnou stravou. Měděné ionty, stejně jako u standardních nitroděložních tělísek, snižují mobilitu spermií a tím jim brání vajíčko oplodnit.